Akcionári firmy EMERSON pozor

Autor: Milan Hošek | 27.2.2011 o 22:55 | (upravené 27.2.2011 o 23:18) Karma článku: 8,32 | Prečítané:  2995x

Akcie novomestskej pobočky amerického koncernu stoja viac ako 20 Euro. List z firmy však ponúka 10 Euro. Ponuka predstavenstva EMERSON zavádza a akcionár, ktorý akcie predá, sám seba poškodí.

Od januára dostavajú akcionári EMERSON, a.s. Nové mesto nad Váhom, ponuku na odkúpenie ich akcií. V texte sa uvádza, že list zasielajú na základe rozhodnutie majoritného akcionára. Kupujúcim je samotná firma. Ako prišlo predstavenstvo, resp. majoritný akcionár, k ponukovej cene 10 Euro, nie je jasné. V liste je síce zmienka, že sa akcie dajú predať, alebo aj kúpiť na bratislavskej burze (na trhu MTF teda neregulovanom trhu), ale informácia, že priemerná cena akcie bola okolo 14 Euro, sa do listu nedostala. Dokonca aj poplatky za obchod si musí akcionár zaplatiť sám. Stačí prísť do pobočky VUB a podať pokyn na predaj.

Moja reakcia bola rýchla, hneď som do EMERSONu poslal email so správou, že aj ja dávam “verejnú ponuku” na kúpu všetkých akcií (samozrejme len tých, čo majú drobní akcionári). Na bratislavskej burze budem mať dopyt na kúpu min. 200 akcii EMERSON pri cene min. 20 Euro. Moja “verejnú ponuku” platí do konca roka. Na burze nie som sám, dopyt je podstatne väčší než mojich 200 kusov. Pozrite na www.akcie.sk. Email som poslal v polovici februára. A div sa svete, firma svoje úžasné svoje  “ponuky” posiela naďalej.

Akcie EMERSON sú hodné viac ako 10 Euro, možno ešte viac ako 20 Euro. Nebudem rozvíjať, koľko by mali akcie stáť, kto chce vedieť viac, nech si pozrie ich web stránku a urobí si odhad sám.

Prečo sa k takýmto zvláštnym praktikám uchyľuje majoritný akcionár, teda firma Emerson Electric Co. nechápem. V domovskej krajine by zrejme vedenie firmy malo čo vysvetľovať kontrolným orgánom kapitálového trhu. U nás …

Takže poučenie na záver: každú ponuku na kúpu Vašich cenných papierov poriadne skontrolujte. Ani ponuka priamo od vedenia firmy, ktorej cenné papiere máte, nie je zárukou serióznosti.

Poznámka: autor blogu je a aj zostane akcionárom EMERSON, a.s.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo sa Česi rozhodli vyhodiť vlastnú krajinu do povetria

Voliči Mariana Kotlebu a Miloša Zemana sa hnevajú na 21. storočie.


Už ste čítali?