Valné zhromaždenie TMR v štýle Warrena Buffera? Asi áno ...

Autor: Milan Hošek | 8.5.2011 o 12:55 | (upravené 8.5.2011 o 13:12) Karma článku: 6,68 | Prečítané:  2638x

Asi áno, ale na Buffetovom som nebol ... Minulotýždňové valné zhromaždenie Tatry Mountain Resorts, a.s. toľko propagované v denníku Pravda bolo štandardné. Na slovenské pomery prišlo veľa akcionárov, vraj sto. Všetko okolo, naopak štandardné nebolo. Zdarma atrakcie TMR ako lanovky a Tatralandia, alebo zlacnené ubytovanie. Aj pekný balíček si akcionári našli.  Toto je nadštandard, nielen na Slovensku. Teda, či bolo valné zhromaždenie TMR Buffetné neviem, ale bufetné určite bolo ...  

Aj keď už uplynul týždeň od riadneho valného zhromaždenia, nedá mi ho nespomenúť. Starší možno ešte spomínajú na plné športové haly pri stretnutiach VÚB Kupónu, alebo VSŽ. Už som si myslel, že tá doba je už za nami. Zrejme sa vracia. Masívna kampaň na získanie nových akcionárov pre tatranský holding zabrala. Zatiaľ, čo pred dvomi rokmi sme sa na valnom tlačili v apartmáne v hoteli Tri studničky traja malí akcionári, tohtoročné zaplnilo konferenčnú miestnosť v Hoteli Grand.

Kto prišiel, neoľutoval

TMR je turistický holding. Určitá ústretovosť pre akcionárov je možno očakávaná, ale dlho nebola. Mám akcie už štyri roky, teda ešte z čias pred príchodom J&T a takéto benefity teda neboli. Teraz čakali akcionárov darčeky, ako napríklad poukážka na dvojdňový pobyt v hoteloch BHP (snáď pravá). Alebo poukaz na kávičku v J&T café a knižku ako byť úspešný. Večer bola diskotéka, degustácie, koncert Desmodu a slušná tombola (každý registrovaný akcionár vyfasoval jeden lístok). A samozrejme už spomenuté všetky štyri funkčné lanovky zdarma a vstupenka do aquaparku Tatralandia pre celú rodinu.

Možno neoľutujú aj tí, čo neprišli

Jeden známy mi hovoril, že len blázon si kúpi akcie TMR. Vraj sa nedá veriť majoritným akcionárom. Pravda, okrem firiem okolo J&T pribudol aj známy slovenský exbankár... Možno má pravdu, ale ak človek lyžuje, má voľné peniaze a je konzervatívny investor, akcie TMR sú dobrá voľba. Má garanciu odkupu akcií za 6% výnos ročne (dividendy sú v ňom započítané) a najmä dostáva zdarma skypass. Vraj v hodnote desať percent investície.

Valné štandart, žiadne mexické vlny...

K samotnému programu len krátko, lebo všetko podstatné je už uverejnené. Úvod valného patril Patrikovi Tkáčovi „miliardárovi, lídrovi a vizionárovi J&T“. TMR chce kúpiť niečo v Poľsku, niečo v Česku a niečo v Alpách. Plus dať pár desiatok miliónov Euro aj do Tatier. Do dozornej rady sme dali známeho otca Borisa Kollára. Aby som nezabudol, do Álp už TMR investovalo, kúpilo akcie svojho veľkého vzoru Compagnie des Alpes.

Ročne navštívim desiatky valných zhromaždení. TMR bolo fakt iné. Nie samotným valným, ale všetkým okolo. Teda či bolo Buffetné neviem, ale bufetné určite bolo J

300420115182.jpg

300420115180.jpg

 

PS: mám iba zopár akcií TMR, napriek mierne propagandistickému duchu tohto článku ďalšie neplánujem kúpiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?