Váhostav sme aj my, kričia malí akcionári ...

Autor: Milan Hošek | 20.4.2015 o 15:56 | Karma článku: 3,28 | Prečítané:  1175x

Dnes je v móde teda in kopnúť si do Širokého a jeho skupiny (skoro som napísal bandy), aj ja som minule kopol. Som naštvaný ako aj moje lukratívne aktíva odišli do Londýna, ale možný koniec teda konkurz Váhostavu-SK sa týka aj mňa. Negatívne. Nebojte z „nepriateľa“ sa nestáva priateľ ale... Ako člen občianskeho združenia OSMA (Ochranné spoločenstvo minoritných akcionárov) mám nutnú potrebu uverejniť naše vyjadrenie. Nebojte nie je nás len osem, nebojte nechodíme do Širokého hotelov zadara. Možno by nás, keby sme prišli s vlastnými hokejkami na zápas Slovanu, k vedeniu ani nepustili. Teda nie sme Šikokopozitívni, ale musím... text (nie môj) nasleduje ...

Problém Váhostavu sa netýka iba pána Širokého

Rozhodujúci minoritní akcionári spoločnosti Druhá strategická reprezentujúci viac ako 8% akcií s podporou združenia OSMA (Ochranné spoločenstvo minoritných akcionárov), ktorá prostredníctvom spoločnosti Finasist ovláda spoločnosť Váhostav-SK vyjadrujú podporu generálnemu riaditeľovi Moravčíkovi, ktorý na seba prebral ťažkú úlohu vyviesť spoločnosť z existenčnej krízy a oceňujú doposiaľ dosiahnuté úspechy v rámci ozdravného procesu.

Zároveň chcú Moravčíkovi aj verejnosti deklarovať, že Druhá strategická je verejno-obchodovateľná spoločnosť, ktorá ma viac ako 6000 akcionárov, väčšinou drobných akcionárov z kupónovej privatizácie. Pod kontrolou tzv. schránkových firiem je menej ako polovica akcií spoločnosti. Takzvaný LEX VÁHOSTAV, ktorého vznik je motivovaný a zameraný proti jednej osobe spájanej s necelou polovicou akcií Druhej strategickej, okrem nej plne dopadne aj na zvyšných 51% akcionárov.Minoritní akcionári si vážnu situáciu veriteľov Váhostavu-SK uvedomujú, no zároveň sa obávajú, že štát riešením situácie jednej skupiny dotknutých, vážne zasiahne do práv ďalšej skupiny občanov. A tým je ústavou garantované právo na súkromne vlastníctvo. Na základe medializovaných informácii, je jednou z navrhovaných možnosti realizácia kapitalizácie pohľadávok prostredníctvom zákona, ktorý spoločnosti prikáže zmenu majetkových pomerov. Tento postup je v príkrom rozpore s ústavou Slovenskej republiky. Nehovoriac o trvalom poškodenípodnikateľského prostredia. Spoločnosť Druhá strategická, to nie je len medializovaná osoba Juraja Širokého, to je aj množstvo minoritných akcionárov, ktorí sú výrazne znepokojení pripravovanými zmenami zákonov, ktorých návrhy sa neustále menia o ktorých má verejnosť len kusé informácie. Takýto účelový postup zákonodarcu, obchádzajúci bežný zákonodarný proces je v príkrom rozpore s princípom právnej istoty, ako základným atribútom právneho štátu.

Minoritní akcionári zároveň apelujú na manažment a predstavenstvo spoločnosti, aby svojou mierou prispeli k sprehľadneniu a zjednodušeniu akcionárskej štruktúry, ktorá by viedla k väčšej transparentnosti, zjednodušeniu a zefektívneniu rozhodovacích procesov a v konečnom dôsledku k predídeniu podobných problémov akým čelí skupina Druhej strategickej v súčasnosti.

Bratislavská spoločnosť MERCES s.r.o., ako jeden z rozhodujúcich minoritných akcionárov zároveň zvažuje kapitálové posilnenie svojej pozície v rámci skupiny Druhá strategická predložením návrhu na odkúpenie niektorého z podielov vlastniacich zahraničnými schránkovými spoločnosťami, a síce spoločností Musgrave a Beacon Holdings Limitedz Nového Zélandu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čipový génius Rado Danilák: Viem, ako súperiť s Intelom

Počítačový výskumník a podnikateľ so slovenskými koreňmi vysvetľuje, ako sa môže presadiť malý hráč.

KOMENTÁRE

Prečo sa Česi rozhodli vyhodiť vlastnú krajinu do povetria

Voliči Mariana Kotlebu a Miloša Zemana sa hnevajú na 21. storočie.


Už ste čítali?